قابلمه سرامیکی ترکیه ای که از زیر انباری پیدا شد لانه دو مار نایاب بود

باید گفت قابلمه سرامیکی ترکیه ای نیز بسیار متنوع است. می توانید آن را روی اجاق گاز، داخل فر (از جمله مرغ گوشتی)، در مایکروویو و حتی روی کباب پز استفاده کنید. همچنین برای فریزر و همچنین ماشین ظرفشویی بی خطر است.

بر خلاف چدن، تابه ها و قابلمه سرامیکی ترکیه ای با غذای شما واکنش نشان نمی دهند. به عبارت دیگر، می‌توانید لیمو، سس گوجه‌فرنگی و سایر غذاهای اسیدی را در سرامیک بپزید بدون اینکه نگران باشید که ظروف غذای شما را آلوده کرده یا طعم غذای شما را تغییر می‌دهد.

سرامیک ضد خش، مقاوم در برابر تراشه است و به راحتی تمیز می شود. برای غذاهای چسبیده، فقط می توانید قابلمه را برای چند دقیقه در آب خیس کنید و/یا کمی جوش شیرین یا Bon Ami روی اسفنج خود قرار دهید. سپس همه چیز باید به راحتی پاک شود.

قابلمه

مزیت جالب دیگر این است که سرامیک به طور طبیعی انرژی مادون قرمز دور (FIR) ساطع می کند که غذاها را به طور یکنواخت از داخل و خارج به طور همزمان گرم می کند. برای مقایسه، مایکروویوها نیز غذا را از داخل می پزند… اما نه به روشی سالم.

تفاوت در این است که انرژی مایکروویو مولکول های آب را جذب می کند و در حین پخت غذای شما را کم آب می کند. در مقابل، گرمای مادون قرمز به غذای شما نفوذ می کند و به آن اجازه می دهد رطوبت طبیعی خود را حفظ کند. این فقط غذا را یکنواخت تر نمی کند. همچنین به حفظ طعم و مواد مغذی غذا کمک می کند و یک وعده غذایی سالم تر و خوشمزه تر را ایجاد می کند.

از آنجایی که تابه ها و قابلمه سرامیکی ترکیه ای به طور موثر و موثر انرژی گرمایی را جذب می کنند، می توانید – و باید – در دمای پایین تری طبخ کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.