خرما خشک فله در خوزستان جان پنج کودک را گرفت

یکی از فواید خرما خشک فله این است که حاوی آنتی اکسیدان هایی است که فواید زیادی برای سلامتی از جمله کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها دارد.

آنتی اکسیدان ها از سلول های شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند، این رادیکال ها مولکول های ناپایداری هستند که می توانند واکنش های مضر در بدن شما ایجاد کنند و منجر به بیماری شوند. در نظر گرفته شده است که 3 آنتی اکسیدان موثر در خرما عبارتند از:

فلاونوئیدهایی که ممکن است به کاهش التهاب، کاهش خطر ابتلا به دیابت، بیماری آلزایمر و انواع خاصی از سرطان کمک کنند. کاروتنوئیدها سلامت قلب را تقویت می کنند و همچنین ممکن است خطر اختلالات مرتبط با چشم، مانند دژنراسیون ماکولا را کاهش دهند.

خرما

اسید فنولیک که به دلیل خواص ضد التهابی شناخته شده است، ممکن است خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی را کاهش دهد. در همین راستا، مقاله اخیر منتشر شده در مجله Pharmacy & BioAllied Sciences بیان می کند که خرما خشک فله منبع خوبی از آنتی اکسیدان های طبیعی است که می تواند برای مدیریت بیماری های مرتبط با استرس اکسیداتیو استفاده شود.

استرس اکسیداتیو زمانی اتفاق می‌افتد که بین تولید رادیکال‌های آزاد آسیب‌رسان به سلول و توانایی بدن برای مقابله با اثرات مضر آن‌ها، عدم تعادل وجود داشته باشد. این یک پیشرو برای پیری و آسیب سلولی است که می تواند منجر به بسیاری از بیماری ها شود.

در یک مطالعه، داوطلبان حدود سه و نیم اونس در روز از دو نوع مختلف خرما خشک فله خوردند. در پایان ماه، محققان دریافتند که افزودن خرما به طور قابل توجهی بر شاخص توده بدنی (BMI)، کلسترول تام، یا سطح کلسترول LDL یا HDL آزمودنی‌ها تأثیر نمی‌گذارد. مهمتر از آن، محققان خاطرنشان کردند که سطح گلوکز و چربی خون ناشتا پس از خوردن هیچ یک از خرما افزایش نمی یابد. برعکس، درصد لیپیدهای خون کاهش یافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.